Banyo Rengi Nasıl Olmalı ?

renkli-banyo

Bugünkü yazımızda banyoda kullanabilecek renkler konusunda sizlere bilgiler vereceğiz. Renk seçiminde kişisel zevkleriniz ve mevcut mimari yapı arasında bir denge olmalıdır. Banyo için en iyi renk , banyoya temiz havayı yansıtan, rahatlatıcı renklerdir. Özellikle, kiri saklayıcı renkler tercih edilmeli. Banyo rengi nasıl olmalı sorusunun cevabını, isterseniz örneklerle gösterelim.
banyo rengi nasıl olmalı 1

Beyaz-Siyah-Gri
Beyaz, siyah ve gri aralarında ki kombinasyon ebedi ve en modern modellerde kullanılan renktir. Küçük büyük banyolar için de uygun çözümdür. Granit veya mermer gibi doğal taşlar ile kombinasyonlar tercih edilebilir. Temizlik ve masumiyeti temsil eder. Bu renkte desen ve süsleme kullanabilirsiniz. Ancak, düz beyaz banyo iyi ekipmanlar iyi bir iç tasarımla mükemmel bir örnektir.

Turkuaz-Mavi-Yeşil
Banyo renkleri içinde hoş bir seçim. Sakin ve rahat bir atmosfer sağlar, Beyaz tasarımdan sonra en popüler ikinci tasarımdır. Su ve gökyüzünü andırması ve beyaz alanlarla tamamlanması canlı bir görünüm veriyor.

Toprak Tonu Ve Kum Rengi

Eğer doğal renklerin sıcaklığını seviyorsanız toprak tonu ve kum rengi sizin için en iyi renktir. Kireçtaşı fayans ve ahşap kullanıldığında ayrı bir çekicilik katıyor. Ahşap kahverengi tablolar ve bej mükemmel bir uyum sağlıyor.

Renkli Banyolar
Renkli vurgular ,renkli aksesuarlar küçük bir oda misali banyoyu canlandırıyor. Beyaz zemin üzerinde seçeceğiniz farklı tonlar resim ve çerçeve ile etkileyici bir görünüm alıyor. Banyo ne renk olmalı diye düşünüyorsanız belki de farklı renkleri bir arada düşünmek sizin için uygun bir seçim olacak.

Doğal Taş Görünümlü
Doğal ve canlı taş banyolar temizlik ve görüntü açısından gayet iyi. Sizlere ferah bir atmosfer sunacak.

Doğal Ve Tavan Kaplama
Klasik ve sadeliği tercih edenler için tavsiye edebiliriz. Nem ve buhar izlerine karşı en çok tercih edilen banyo türlerindendir.

Bunu da oku :  Kireç Badanası

Koyu Kahverengi
Sadelikten uzak bir banyoya ihtiyacınız varsa, koyu kahve banyo taşları size uygun. Şıklık ve modernlikle birleştiğinde etkileyici bir görüntüye bürünüyor. Ama uygun banyo veya kötü seçimler koyu kahve banyolarda kötü bir banyoya sahip olmanızı sağlayabilir. O yüzden bu rengi seçecekseniz mutlaka fayans seçimini ve banyo modelinizi çok iyi düşünerek ve seçerek alın.

Aydınlatmalı Sistem
Aydınlatmalı sistem banyolar kişide ferahlık ve temizlik etkisi uyandırıyor. En çok tercih edilen mutfak türlerinden. Çeşitli aydınlatma lambaları ve apliklerle çok şık bir görünüm elde ediyor.

Renkli Dolaplar
Modern banyo çeşitleri arasında yer alan renkli dolaplar,güzel tasarımlarla çok şık ve farklı görünecek.

Küvetli Banyo
Sade, modern veya farklı modellerle banyonun havasını komple değiştiren küvet, Banyolara farklı bir hava katıyor. Daha çok sizin kişinin zevki doğrultusunda şekillenen küvetleri alırken banyoyu daraltmaması dikkate alınmalı.

Antik Detaylı Klasik Renk Kombinasyonlarıyla Banyo Tarzı
Zevk sahibi insanlara hitap eden ince dokunuşlarla çok zarif bir hal alan, Zarif aynalar, şık dolap kulpları, şık başlıklar ,duvar aplikleri oldukça güzel banyolara dönüşüyor. Beyaz renk bu tarz banyolarda en çok kullanılan renklerde.

Desenli Banyolar
Farklılığı sevenler için bu banyo çeşitini tavsiye edebiliriz.İyi mimarisi olmazsa sıkıntılı banyolardandır. Desenler ve renkler uyumlu seçilmeli,çatışma olmamalıdır. banyo rengi nasıl olmalı 16Şekiller ve desenler birbirleriyle iletişim kurmalı.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment