Çatı Kaplama Malzemeleri

Çatı, bir binanın en üst bölümüdür. Esas olarak binanın hava şartlarından korunması için yapılır.
Çatı türünün belirlenmesi, taşıyıcılık bakımından olabildiği gibi görünüş yönünden de olabilir. Çatı, duvar, kolon ve ayaklar üzerine oturabildiği gibi, doğrudan doğruya zemine de dayanabilir.

Polistren Dolgulu Sandviç Paneller
Atermit Isopanel, DIN standardına göre B1- Alev Yürütmez ve Ayrılmaz özelliği ile tüm dünyada en iyi ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak bilinen EPS (Expande Polistren) dolgu malzemesinden üretilmektedir. Atermit Isopanel, yapısı itibariyle yüksek ısı ve ses yalıtımı, hafiflik ve sağlamlık gibi özellikleri tek başına bünyesinde birleştirmektedir.

Poliüretan Dolgulu Sandviç Paneller
Poliüretan izolasyonlu paneller, form verilmiş iki yüzey arasına poliol ve izosyanat adlı iki bileşenin enjekte edilip kimyasal reaksiyona girmeleri sonucu oluşan rijit poliüretan sert köpük dolgulu kompozit çatı ve cephe kaplamalarıdır. Poliüretan!ı panellerde kullanılan alt ve üst yüzey ürünün tipine göre boyalı galvaniz sac, alüminyum, olabilmektedir.

Taş Yünü Dolgulu Sandviç Paneller
Yüksek yangın güvenliği istenilen yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen Mineral Yün İzolasyonlu Paneller üretilmektedir. Metal dış kabuk ve dolgu olarak kullanılan Ayanmazlık sınıfı mineral yün (taşyünü veya camyünü) izolasyon tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde edilmiştir.

Bıtulıne Extra Membranlar Bıtulıne Extra
Extra serisi membranlar Atactic Polypropylene(APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Arttırılmış donatı ağırlığıyla daha yüksek gerilmelere dayanabilen extra serisi Bituline’ler, çetin hava koşullarına sahip özel bölgelerde de çok iyi performans gösterirler.Özel bir tip olan EP 410 karayollarının su yalıtımında kullanılmak üzere donatılan “ağır” yük membranıdır.

Alüminyum Folyolu Keçeli Membran Bıtulıne Alumınyum
Aluminyum folyo kaplı membranlar, mineral kaplı tipler gibi son kat malzemesi olarak kullanılır. Özel olarak talep edildiğinde elastomerik membran olarak Maxima serisi içinde de temin edilebilir.Kullanıldığı alanlar:Dere ve Baca Kenarları, Kubbe ve Tonozlu Çatılar, Prefabrik Yapılar.

Bunu da oku :  Mobilya Terimleri

Arduvazlı ( Kumlu ) Membranlar Bıtulıne Prıma
Prima serisi membranlar Atactic Polypropylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına cevap veren çok geniş bir spektruma sahip olan Prima serisi Bituline’ler, ılıman iklim kuşaklarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi bir uyum gösterir. Ülkemizde en yaygın kullanılan membran tipidir.Kullanıldığı alanlar:Eğimli Çatılar, Gezilmeyen Teras ve Bahçe Çatılar, Dilatasyonlu Prefabrik Bina Çatıları, Kubbe ve Tonozlu Çatılar

Çelik Konstrüksiyon Çatı Taşıyıcı Sistemleri
Çatı çelik karkas ve taşıyıcı sistemleri: çelik makaslar,aşıklar ,kolonlar,dikmeler,çelik profil sistemleri. Kullanılan yerler: Her türlü sanayi yapılarında ,hangar binalarında ,pazar yeri inşaatlarında,silolarda,depolarda,.v.s.uygulanır.

Atermit Levha
İnorganik lifli çimentodan mamul “Yeni Nesil Atermit” ismini verdiğimiz ürünümüz, Atermit Oluklu Levhaların Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda geliştirme yapılmış halidir. Yeni Nesil Atermit, üretiminin hamur halinde olması ve sonradan sertleşmesi sayesinde her türlü forma

Onduline
Onduline HR (High Resistance), su geçirimsizliğini sağlayan bitümle birlikte, levhanın organik elyaflı dokusuna emdirilen özel reçine sayesinde mekanik dayanıklılığı artırılmış bir yapıya sahiptir. Geliştirilen yeni oluk profili ile eğilme direnci daha da yüksektir. Reçine ile birlikte renkler de Onduline HR’in bünyesine emdirilir.

Isoline
Isoline, ülkemizde TS 562 standardında üretilen tüm Marsilya tipi kiremitler, Isoval kiremitleri gibi bir kısım Portekiz tipi kiremitler ile uyumludur. Isoline’in eğrilikleri absorbe edebilen esnek yapısı, kiremitlerin alt yapıya daha sağlam basarak daha uzun ömürlü olmalarına imkan verir.Kiremitler, Isoline’in özel profillerine takılarak döşenir. Bu şekilde bir yandan kiremitlerin kayması engellenirken, diğer yandan döşeme sırasında ip çekme gereği ortadan kalkar. Kolay ve hızlı işçilikle estetik bir görünüm elde edilir.

Ctp Geniş Oluklu Aydınlatma Levhaları
Darbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamalar.

Bunu da oku :  Türkiye'nin Konut Sorununa Çözüm: TOKİ'nin Doğuşu

Ctp Aydınlatma Levha Aksesuar Ve Mahyaları
Darbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamala

Ctp Dar Oluklu Aydınlatma Levhaları
Darbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamalar.

Trapez Alüminyum Levhalar
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.

Oluklu Alüminyum Çatı Levhaları
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.

Düz Alüminyum Levhalar
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.

Shıngle
İberglas donatılı okside bitümden üretilen yeni Bardoline’ler üzeri çeşitli renklerde granüle mineral ile kaplıdır. Ortalama 10 kg/m2 ağırlığıyla hafif kaplamalar grubuna giren yeni Bardoline’ler, Üzerinde rahatça ve tahribat yapmadan yürünebilen bir malzemedir.

Metal Kiremit
Metal kiremitleri konutlarda, iş merkezlerinde ve endüstriyel tesislerde, 10 -90 derece arasında eğimi bulunan çatılarda ekonomik, uzun ömürlü bir kullanım ve estetik bir görünüm sağlamak üzere tasarımlanmıştır. Sistem geleneksel kil yada beton kiremitlerin görünümünü veren hafif madeni esaslı kiremitlerden ve aksesuarlardan oluşur.

Panel Kiremit
Panel Kiremit Her Türlü Çatıda Çok Pratik PANEL KİREMİT in de her türlü çatıya uygulanması çok kolaydır. PANEL KİREMİT in levhalar halinde üretiliyor olması, montajda işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar. Farklı tipteki çatılarda uygulanan PANEL KİREMİT ten en iyi sonuçları alabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

5/5 - (3 votes)
(Visited 1.276 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment