Oyun Parkı Dekorasyon Fikirleri

oyun-parki

Bahçeli bir eve sahip olan ailelerin en büyük avantajları çocuklarını dışarıda oynamalarıiçin gönül rahatlığı ile bahçelerine çıkartabiliyor olmalarıdır. Ancak bahçede bir oyun alanına sahip olmayan çocukları da bahçede tutmak aileler için oldukça zor olmaktadır. Böyle bir durumda parka gitmek yerine çocuklarını bahçede avutmanın bir yolunu arayan aileler bahçelerinde oyun parkı alanı yaratma arayışı içine girmişlerdir.

Bahçede oyun parkı oluşturmak için öncelikle hazır olarak kreşler için satılan park alanlarından satın almak en pratik çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bunun belli bir maliyeti olduğu da oldukça açıktır. Maliyeti azaltmak ve çocuklar için bahçede oyun parkı alanı oluşturmak için ise yaratıcılığı geliştirmekte fayda var. Bahçe zeminini çizilen bir sek-sek oyunu bile çocuk için bir oyun alanı olabilir. Yine aynı şekilde eldeki imkanlarla bahçeye yapılan bir oyun evi ya da ağaç ev kız çocukları için evcilik alanı olabileceği gibi erkek çocukları için de arkadaşlarıyla toplanma alanı olabilmektedir.

Çocuğunuzda daha hareketli bir oyun alanı oluşturmak istediğiniz takdirde de oyun parkurları yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz hem eğlenecektir hem de spor yaparak hareketli ve sağlıklı bir çocukluk geçirmiş olacaktır. Bahçeniz de oyun parkı yapmak için ise halatlardan ve araba lastiklerinden faydalanabilirsiniz. Halatlardan sürünme alanı, araba lastiklerinden parkurlar oluşturabilirsiniz. Ya da bahçeye yapacağınız küçük bir futbol kalesi ya da basketbol potası da çocuğunuz için keyifli bir alan oluşturacaktır.

Bütün bunların yanı sıra bahçenizdeki duvarları çocuklarınız için boyama alanı olarak ayırabilirsiniz. Böylece duvara çizecekleri resimlerle hem kendi yaratıcılıkları geliştirebilecek hem de el becerilerini ilerletebileceklerdir. Ya da duvarınıza hazırlayacağınız bir tırmanma paneli ile çocuklarınızın tırmanma ve hareket kabiliyetlerini geliştirebilirsiniz.

Bunu da oku :  Traktör Lastiğinden Süs Havuzu Yapmak

Bütün bunların dışında çocukluğumuzda her evin bahçesinde olan bir salıncak da çocuğunuzun oyun parkı alanında olması gereken bir eğlence aletidir. Evinizin balkonundan sallandıracağınız ya da bahçede bulunan bir ağaca kuracağınız salıncak ile çocuğunuza keyifli vakitler geçirtebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında bahçeye koyacağınız bir şişme çocuk havuzu da çocuklarınızın yazın bahçe de keyifli vakitler geçirmesini sağlayacaktır.

ADS
5/5 - (2 votes)
(Visited 293 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment