Banyo Aksesuarları Nelerdir?

banyo-aksesuarlari

Banyolar, devamlı temiz kalması gereken aynı zamanda evlerin de temizlik kaynağı, baştan aşağı işlevsel alanlardır. Çeşitli aksesuarlar, banyoların daha rahat kullanılabilmesinde, daha verimli kullanılabilmesinde, hijyenin korunmasında yardımcı olurlar. Banyo aksesuarlarının banyonun renklerine, fayans desenlerine, küvet, duş, lavabo gibi banyo eşyalarına uyumlu olmaları banyonuza estetik değer katacaktır.

Banyo dekorasyonunun en önemli bileşenlerinden biri, aydınlatma elemanlarıdır. Banyoda aydınlık bir ortam olması önemlidir, aynı zamanda şık ve modern bir banyonun anahtarı da aydınlatma elemanlarıdır. Tavandan aydınlatmanın yanında duvar aplikleri de banyolarda sık tercih edilen ürünlerdir. Banyolar ıslak mekânlar olduklarından yerden aydınlatma elemanları uygun değildir.

Banyonun büyüklüğü, aksesuarların seçimi ve yerleşimi için önemli bir kriterdir. Geniş bir banyoda aksesuarlar ve dekorasyon elemanlarına geniş yer ayırmak mümkünken küçük bir banyonun dekorasyonu eşyaları en verimli şekilde yerleştirme üzerine kurulabilir. Küvet köşelerinde bulunan raflar yer tasarrufu ve kullanım kolaylığı açısından büyük avantaj sağlayabilirler. Bunun yanında geniş bir banyoda bu raflar yerine özel bir dolap kullanılabilir.

Genellikle takım olarak bulunan temel banyo aksesuarları sabunluk, diş fırçalığı, sıvı sabun şişesi gibi aksesuarlar lavabonun pratik kullanımını sağlarlar. Birçok renk ve stilde her zevke uygun olarak bulunabilirler.

Banyonun önemli bir elemanı olan klozet için çeşitli klozet kapakları işlevsel ve estetik olabilirler. Klozet kapaklarının belirli aralıklarda değiştirilmeleri hijyen açısından da önemlidir.

Banyo tekstili tamamen seramik, cam ve benzeri rijit malzemelerden oluşan banyonuzun sıcak ve rahat bir ortama dönüşmesini sağlayacaktır. Paspas, klozet örtüsü ve havlular bu sıcaklığı sağlayacak aksesuarlardır. Banyo tekstil ürünleri, banyoların rengine zıt, tamamlayacak tonlarda seçildiğinde bu etki artacaktır.

Havlu askılığı, tuvalet kâğıtlığı, küvet kenarındaki tutacaklar çoğunlukla metal olan ve duvara monte edilen aksesuarlardır. Yine üçünün takım olduğu tasarımlar çoğunluktadır.

Klozet fırçası, çöp kutusu gibi diğer aksesuarlar; estetikten çok işlevselliği öne çıkan ürünlerdir. Tabii işlevsel olmaları türlü tasarımlar içinden dekorasyonunuz için en uygun olanı seçmenizin önünde bir engel değil!

ADS
5/5 - (2 votes)
(Visited 216 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment