Alet Çantasında Neler Bulunmalı?

alet-cantasi

Alet çantası, evlerde onarım işleri için gereken bir donanımdır. Evlerde ufak tefek tadilatların yapılabilmesi için alet çantasına ihtiyaç duyulur.

Kapı kolu, priz, musluk tamiri ya da dekorasyonda istediğiniz değişimi yapabilmek için alet çantanızın olması gerekir. Alet çantasında bulunan gereçlerle tadilatı kendiniz kolayca halledebilirsiniz.

Bir musluğu ya da prizi tamir etmeniz gerektiğinde ihtiyaç duyacağınız malzemeler evinizde yoksa tamir işlerini yapmakta zorlanırsınız. Ya başkasından yardım istemek zorunda kalırsınız ya da bir yerden malzeme ödünç alırsınız. Böyle bir durumla karşılaşmamak için evinizde muhakkak yeterli donanımda bir alet çantası bulundurun.

Alet çantaları gerekli tüm malzemelerin kolayca istiflenebileceği şekilde tasarlanırlar. Alet çantasında çivilerden vidalara, kontrol kaleminden kablolara kadar pek çok malzeme bulunur.

Alet çantaları farklı ebatlarda ve fonksiyonel özelliklerde tasarlanırlar. İhtiyacınız doğrultusunda uygun bir tanesini seçmelisiniz. Evinizde gereksiz yer kaplamasını istemiyorsanız malzemeleri asgari seviyede tutarak küçük bir çanta edinebilirsiniz.

Bir alet çantasının içinde; çekiç, yıldız tornavida, düz tornavida, pense, keski, karga burun, İngiliz anahtarı, farklı boy ve ebatlarda çivi, vida ve dübel, bant, maket bıçağı bulunmalıdır. Bu malzemeler basit tadilat işler için gerekli olan malzemelerdir ve her evde bulunmaları gerekir.

Tüm bunların yanı sıra tadilat için bazen matkaba da ihtiyaç duyabilirsiniz. Artık pek çok yapı marketinde ev tipi, küçük matkaplar bulunmaktadır. Bunlarda bir adet alarak alet çantanızı zenginleştirebilirsiniz. Böylece duvara bir tablo asmak istediğinizde komşudan matkap istemek zorunda kalmazsınız, işleriniz de aksamamış olur.

Temel ihtiyaçlarınıza ek olarak başka malzemeler de alet çantanızda bulunabilir:

Alyan Seti, havya, lehim teli, lehim pompası, silikon tabancası, zımpara, çekiç, pense, karga burun, yapıştırıcılar, elektrik bandı veya koli bandı, ip, metre, yıldız tornavida, düz tornavida, keski, İngiliz anahtarı, çivi, vida, dübel, maket bıçağı.

Bunu da oku :  Mantolamanın Faydaları ve Koruması

Bu malzemeler arasından hangilerine ihtiyacınız olduğuna karar vererek bir alet çantası hazırlayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
(Visited 285 times, 1 visits today)

Related posts

One Thought to “Alet Çantasında Neler Bulunmalı?

  1. nihat

    bir evin olmazsa olmazıdır alet çantası. tornavidalar her boy ve tür olmalıdır. sonra yan keski, pense…

Leave a Comment