Modern Yatak Odası Dekorasyonları İçin Komodin Tasarımları

komodin

Yatak odası dekorasyonlarında kullanılan belli başlı mobilyalar vardır, bunların dışında dekorasyonu tamamlamak için bazı aksesuarlar kullanılır. Ancak salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu kadar yaratıcı olmak yatak odalarında pek mümkün değildir. Çünkü bu odalarda ne kadar az eşya olursa o kadar ferah ve rahatlatıcı bir ortam ortaya çıkar. Yatak odası dekorasyonlarınının olmazsa olmazlarından ilki tabiki yataklardır, ikinci olarak dolaplar ve komodinler gelir. Komodin, yatağın genelde baş ucu tarafında duran minik masalardır. Bunların çekmeceli olanları çoğunlukla diğerlerine göre daha fazla tercih edilir.

Yataktan kalkmadan veya uyandığımız anda ihityacımız olan malzemeleri bu minik dolaplar içerisinde muhafaza ederiz. Modern yatak odası dekorasyonları için komodin tasarımları, hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan, şık ve yenilikçi tasarımlarla bezenmiştir. Aklınıza gelebilecek tüm yatak odası tarzına uygun yatak baş ucunda veya farklı yerlerde kullanabileceğiniz bu yeni nesil tasarımlara bir göz atalım.

Yatak odasının olmazsa olmazı komodinler temelde iki çeşittir:

  • Birincisi sadece üst kısmı olan yani çekmeceleri olmayan eski tip komodinler. Bu tarz komodinlerin yeni üretimleri pek yoktur. Retro mağazalarında veya eski tarz mobilya tasarımları yapan mağazalarda bunları bulabilirsiniz. Eğer yatak baş ucunuzda fazla eşya bulundurmayı sevmiyorsanız bu tarz cool bir komodin sizin için yeterli olabilir.
  • İkinci tarz komodinler ise çekmeceli olanlardır. Genelde iki katlı çekmecesi olan bu komodinlerin tekerlekli olup hareket edebilenleri en kullanışlı olan tarzlardır. Tekerleklerin kilitlenebilir olması da sizin komodinden bir şey alırken komodinin kayıp gitmesini önler. Bu çekmeceler oda içerisindeki dolap gibi depolama alanı olarak kullanılabilir.

Bizim ülkemiz gibi deprem kuşağında olan yani her an deprem riski ile karşı karşıya olan ülkelerde, komodinlerin ilk çekmecesinde genelde el feneri, düdük, belki bozulmaz bir kaç enerji verici yiyecek ve ilk yardım malzemeleri bulunur. Herhangi bir afet anında yanınıza almanız gereken bu malzemeleri anında ulaşabileceğiniz bir yerde muhafaza etmeniz gerekir. Gün içerisinde acil bir durum olduğunda bu tarz malzemeleri bulmak daha kolaydır ancak gece bunları bulmak zor olabilir. Bu yüzden de bu komodinlerin ilk çekmecesini bu şekilde kullanmak doğru olur.

ADS
(Visited 381 times, 1 visits today)

bunlara da baktılar

Leave a Comment