Minimal Yatak Odası Tasarımı

minimal-yatak.jpgodasi

Bir günün neredeyse üçte birinin uyunarak geçirildiği düşünüldüğünde, yatak odası tasarımlarının konforlu ve sağlıklı bir hayat sürdürebilmek açısından bizim için ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Kimine göre sadece dinlenme ve enerji tazeleme zamanı olan uyku, kimine göre özen gösterilmesi gereken önemli bir aktivite. Uyku kalitesini doğal olarak aslında yaşam kalitesini doğrudan etkileyen etmenlerin başında ise yatak odaları gelir. Minimal yatak odası tasarımları, uyku kalitesini diğer tasarımlara göre daha fazla yükselten, günümüz modern ev dekorasyonları içerisinde insan ile en uyumlu tasarımlar olarak öne çıkar.

Hem sadeliği, hem oda içerisinde minimum eşya kullanılması hem de renkleri ile insan doğasına daha yakın bir dekorasyon tarzı olduğu söylenir. Renklerin enerjisinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Doğal renklerin ve soft renklerin aynı zamanda pastel renklerin daha yumuşak rahatlatıcı bir enerjisi olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca kırmızı gibi canlı ve yüksek enerjili renklerin uyku odasında kullanılmasının uygun olmadığından da bahsetmiştik. Minimal yatak odası tasarımları işte tam bu noktada renk konusunu çok ciddiye aldığını gösteriyor. Tamamen doğal renklerin hakimiyetinde değişik tasarımları karşımıza çıkarıyor.

Minimal bir tasarım maksimum şıklık
Minimal yatak odası tasarımlarını en iyi açıklayan cümlelerden bir tanesidir bu, minimal tasarımlar maksimum şıklık. Eğer siz klasikten asla vazgeçemem diyenlerden biri değilseniz şimdiye kadar gördüğünüz tasarımlar içerisinde en şık olanların minimal tasarımlar olduğundan emin olabilirsiniz. Tarz bakımından uyumsuzluk yaşamadıktan sonra herkes minimal tasarımlar ne kadar şık aynı zamanda elegant olduğunda hemfikirdir. Yatak odalarında farklılık aramak dışında daha modern olmak isteyenler bu yatak odası tasarımları idealdir.

Minimal tasarımlarda ahşap ve diğer malzemelerin kullanımı

Minimal tasarımlar, takımlar içerisinde ahşap malzemesini maksimumda kullanır. Cilalanmış veya boyanmış ahşap malzemeler yerine de daha çok sade, cilalanmamış masif ahşap tercih edilir. Yatak odalarınızı daha doğal bir hale getirmek için masif ahşap dışında lake de kullanabilirsiniz. Metal ayaklı yataklar taşınması daha kolay, pratik yatak çözümleri sunar bunu unutmayın.

5/5 - (10 votes)
(Visited 444 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment