Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

kardes-odasi

Birden fazla çocuğunuz varsa çocuk odası dekorasyonu ayrı bir önem kazanır. Çocuğunuza ayrı ayrı odalar hazırlamak için yeterli alanınız yoksa, iki kardeşin tek bir odayı paylaşması gerekir. Hal böyle olunca kardeş odalarının dekorasyonunda daha bir özenli, kullanışlı ve yerden tasarruf edecek şekilde seçimler yapılmalıdır. Size fikir verebilecek birkaç dekorasyon önerisini bir araya getirdik.

Küçük bir odaya sahipseniz yüksek ayaklı bir yatak tercih ederek daha fazla yer kazanabilirsiniz. Yatağın altında kalan boş alana rahat bir koltuk koyarak çocuğunuzun dinlenip arkadaşlarıyla sohbet edebileceği hoş bir köşe yaratabilirsiniz. Böylece odaya farklı bir görünüm katarken, yerden de kazanmış olursunuz.

Çocuk odanızda farklı bir çalışma alanı oluşturmak istiyorsanız pencere önünde boylu boyunca bir masa kullanabilirsiniz. Ortası kitaplıktan oluşan bir çalışma masası ünitesiyle iki çocuğunuzun çalışma masasını ayırarak kendilerine özel bir alana sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Gün boyunca ışık alacak cam önünde çocuğunuz daha enerjik ve zinde bir çalışma gerçekleştirebilecek.

Çocuğunuzun odasında L şeklinde bir yatak tercih ederek hem yerden kazanabilir, hem de farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Yatağın baş ucuna küçük komodinler ekleterek çocuğunuzun eşyaları için yer açabilir, yatağın altında kalan bölmeleri sepet ile doldurarak kullanışlı bir saklama alanı oluşturabilirsiniz.

Çocuk odanıza iki yatak koymak için yeterli alanınız varsa, pencere kenarını orta nokta haline getirerek yatakları yerleştirebilirsiniz. İki yatağın arasında zarif bir şifonyer tercih edebilir, şifonyerin üstünü başucu lambaları ve dekoratif aksesuarlarla süsleyerek şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Yatak başlarının üzerinde kullanacağınız duvar rafı çocuklarınızın kendilerine özel eşyalarına yer verebileceği bir alan yaratacaktır.

Çocuklarınızın odasında yatakları karşılıklı olarak yerleştirin ve her iki yatağın uzantısında çalışma alanı oluşturun. Çalışma masası ve mobilyalarını bir örnek seçerek odada mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

(Visited 1.165 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment