Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

genc-odasi

Çocuklarınız büyüyor ve artık gençliğe ilk adımları atıyor. Kendilerine ait odalarında şekillenen kişiliklerine uygun dekor etmek istiyorlar. Bu aşamada sizinde onlara yardımınız olabilir. Bunların dışında gençsiniz odanızın dekorasyonu ile ilgili değişiklikler yapmak istiyorsunuz. Sizin için genç odası dekorasyon fikirleri ile ilgili dikkat edilmesi gerek bazı noktalara değineceğiz. Bu noktaları sizde genç odalarında uygulayabilirsiniz. Bu yazıda şuraya koltuk koyun buraya masa koyun demektense kendi zevkinize uygun değişiklikler yapmanıza olanak sağlayacak bazı detaylara değineceğiz. Çünkü odayı kullanacak olan gençler o kısımları kendi ihtiyaçlarına göre halledebilirler.

Genç odası dekorasyon fikirleri;
1) Büyüdüklerini unutmayın
Çocuğunuzun odasında değişiklikler yapacaksınız ve o hala sizin gözünüzde küçük bir çocuk olarak görünebilir fakat onlar siz farkında olsanız da olmasanız da büyüyorlar ve kişilikleri oluşmaya başlıyor. Odalarını tasarlarken de çocuk odası değilde genç odası olarak dekore etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu noktada onlara çocuk gibi davranıp kalplerini kırmaktansa onlarına fikirlerini alarak onların artık büyüdüklerini bilerek genç odasını dekorasyonuna başlamalısınız. Eğer ki onları zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurmadan bir odayı dekor ederseniz büyük zaman geçirdikleri bu odadan zevk almak yerine oda da bulunmaktan nefret edecek bir duruma gelebilirler.

2) Odayı kaç kardeş kullanacak

Genç odası dekorasyonunda önemli etkenlerden bir tanesi de oda tek mi kalınacak yoksa birden fazla kardeş mi kalacak. Bu sorun odanın dekorasyonu aşamasında kullanacağınız mobilya dekorasyon ürünleri seçiminde sizi etkileyecektir. En basitinden bir kardeş futbol severken diğeri bir müzik grubuna hayran olması onların farklı ürünler tercihe etmesine sebep olacaktır. Genç kız ya da erkek fark etmez aynı odada kalırken onların kullandığı mobilya gibi dikkat çeken şeylerin birbirinden çok farklı olmamaları onlar arasında yaşanacak sorunların önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Diğer küçük detaylar konusunda onların zevklerine göre ürünle seçmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Genç odası dekorasyon fikirleri uygulanırken kardeşler aynı şeylerden hoşlanıyor olabilir bu durumda her üründen iki tane almak yerine ortak kullanabilecekleri farklı iki ürün kullanabilirsiniz.

Bunu da oku :  Minimal Yatak Odası Tasarımı

3) Genç kız odası mı ? Genç erkek odası mı ?
Genç odası dekorasyonunda cinsiyetinde önemi de büyüktür. Genç kız odası dekorasyonu yapacaksınız kullandığınız renkler, objeler, mobilyalar farklı olacaktır. Genç erkek odası dekorasyonunda ise bunlar daha farklı olacaktır. Genç odası dekorasyon fikirleri dikkatle incelenirse görülecektir ki son yıllarda genç kızlarında erkeklerinde beğendiği veya iki cinsinde kullanabildiği unisex ürünlerde artış gösterdi.

4) Onların tarzı ve odanın teması
Genç odası dekorasyonunda onların tarzlarını göz önünde bulundurarak odaya bir tema bulabilirsiniz. Bu tema doğa, sevdiği film, sinema, kitaplar, oyuncu, şarkıcı, oyunlar, hayvanlar, eğitim ve daha uzayan bir liste halinde giden onlarca değişik şey bu listede yerini alabilir. Genç odası dekorasyon fikirleri uygulamadan önce onların ilgi alanlarını belirleyerek seçim yapabilirsiniz. Bu seçimi onun fikirlerini alarak yaparsanız odada sıkılmadan zaman geçirirken kendisi de odanın dekorasyonu konusunda eklemeler ya da değişiklikler yapacaktır. Odanın teması konusunda özel tasarım genç odaları son zamanlarda baya popüler. Aşağıdaki resimlere bakacak olursanız Volkswagen T1 klasik araç şeklindeki bu genç odası dekorasyonu çok başarılı bir çalışma olmuş.

5) Rahatlık ve kullanışlılık
Genç odası dekorasyonunda karar verdiniz ve dekorasyona başladınız ve genç odası dekorasyon fikirlerini uygulayacaksınız. Burada önemli bir nokta karşımıza çıkmakta. Odanın kullanışlı ve rahat olmasını nasıl sağlayacağız peki ? Bu noktada rahatlık konusunda yatak , koltuk ve halı seçimi önemli bir yer tutmakta. Bunlar günlük kullanımda çok yer kapladıkları için buları seçerken rahatlık ön planda tutulmalı. Kullanışlı ürünlere gelecek olursak dekorasyonunu yapacağınız oda küçük olabilir bu durumda az yer kaplayan ya da dikey olarak depolama olanağı sunan mobilya seçimi yapabilirsiniz.

(Visited 183 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment