Koridor Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

koridor

İç mekanlarda odaları birbirine bağlayan ve dolaşımı sağlayan alanlar olarak bilinen koridorlar, sadece işlevi ile ön planda olsa da, estetik açıdan da etkili bir görünüm kazanabilir. Koridor duvar dekorasyon fikirleri ile dolaşım alanlarını fark edilir hale getirmenin birçok yolu bulunuyor. Aynı şekilde koridorlar için kullanılabilecek birçok dekoratif ürün bulmak da mümkün.

Çerçevelerden ayna ürünlerine, niş tasarımlarından işlevsel birçok donatıya kadar, farklı büyüklükteki koridorlara uyarlanabilecek alternatifler bulunabilir. Koridorların daha dekoratif bir görünüm kazanması genel olarak mekana da yansır.

Sadece boyama ve kaplama ile geçilen bir koridor yerine, aydınlatmalar, dekoratif ürünler ve donatılar ile zenginleştirilen ve kullanıma sunulan koridor alanları, mekanları birbirine daha tanımlı şekilde bağlayacaktır. Örnekleri inceleyerek herkes kendi koridor ebatlarına ve özelliklerine göre kolayca dekorasyon kararları verebilir. Örnekler geliştirilerek daha kişisel bir kullanım özelliği ile gerçekleştirilebilir.

Koridor duvar dekorasyonu için çok maliyetli ürünlere ve uygulamalara gerek yok. Hesaplı ve özgün fikirler ile bu alanlar kolaylıkla yenilenecektir.

1. Sürprizli Duvar Köşeleri
Dekoratif çerçeveleri tamamen yüzeylere yaymak yerine köşeleri tamamlayacak şekilde kullanmak da iyi bir uygulama olacaktır.

2. Aydınlatma ve Niş Bir Arada
Duvarda yeterli kalınlık varsa niş oluşturularak aydınlatma ile koridor vurgulu hale getirilebilir. Kapı yakınında olması da çok şık bir detay.

3. Minimalist Bir Koridor Tasarımı
Bu tarz ve renkler ile donatılmış mekan dekorasyonlarında, çerçeveleri daha düzenli bir şekilde kullanmak, çok daha uygun olacaktır.

4. Ahşap ve Gri Birlikteliği
Ahşap malzemeler ve gri renginin uyumu, geniş koridorlara da çok iyi duracaktır. Abartısız ve sade dekoratif ürünler de dahil edilebilir.

5. Tahta Parçalarını Değerlendirin
Bu şekilde bulunabilecek tahta parçalar düzeltilerek, dekoratif ürünler için raf olarak kullanılabilir ve koridor boyunca monte edilebilir.evduzenleme.com

6. Anılarla Dolu Bir Koridor Tasarımı

Raf tasarımları ile aile bireylerinin fotoğrafları koridor duvarlarına eklendiğinde bu şekilde etkili bir görünüm oluşturulabilir.

Bunu da oku :  Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir?

7. Grafiksel Koridor Düzenlemeleri
Duvarlarda dekoratif ürünler yerine geometrik şekiller ve renkler ile de tasarım yapılabilir. Dar koridorlar için çok uygundur.

8. Merdiven Tasarımını Aydınlatma ile Değerlendirin
Çok katlı evler için ideal bir tasarım örneği. Nişler ve aydınlatmalar ile merdiven alanı daha vurgulu hale getirilebilir.

9. Dekoratif Kaplama Malzemeleri
Bu tarz malzemeler ve uygulamalar en çok koridor tasarımlarına uygun olmaktadır. Taş malzemeler ile daha etkili bir dolaşım mekanı gerçekleştirilir.

10. Simetrik ve Düzenli Tasarımlar
Düzen sevenler için koridorlarda bu tarz klasik ve simetrik dekoratif ürünler uygulandığında, koridor daha tanımlı hale gelir.

11. Klasik Tutkunlarına Özel
Mekan içerisinde tamamen klasik bir tarz uygulanırsa, koridor tasarımı da buna uygun şekilde dekore edilmelidir

12. Duvarları Hareketlendirmenin En İyi Yolu
Küçük dekoratif ürünler bir araya getirildiğinde, bu şekilde tüm duvarı daha hareketli hale getirmeye yetecektir.

13. Kendin Yap Projelerine Bir Örnek
Estetik duracak bir kurdele ya da ip malzemesi, çiviler ile gerilerek bir fotoğraf alanı haline getirilebilir. Bu tarz bir tasarım en çok koridor duvarlarına yakışır.

14. Hayal Gücüne Güvenenlere
Duvarlarda yapılabilecek bu tarz desenler için herkes hayal gücünü kullanarak koridor alanlarını değiştirebilirler.

15. Duvarları Değerlendirmenin Başka Bir Yolu
Zeminden İtibaren masa yüksekliği kadar bir bölümü öne çıkararak, koridor duvarlarına boyut kazandırabilir ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

16. Zemin Aydınlatmalarının Kullanımı
Koridor tasarımından bahsediliyorsa, zemin aydınlatmalarını kullanmamak olmaz. Bir masaj merkezi koridorunun bu tasarımı mekana oldukça hoş bir ambiyans kazandırmış.

17. Betonu Kapatmanın En İyi Yolu
Beton bir duvarın üzerine işleme yapmaktansa, suntalar ve paneller ile de koridor oluşturabilir, daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bunu da oku :  Salon Duvarlarını Dekore Ederken ...

18. Otel Koridorları için Örnek
Koridora hareketlilik kazandırmak için tüm duvara ihtiyacımız olmayabilir. Kapılar ile çevrili bir otel koridorunda, bu tarz ayna ve raf dekorasyonları çok şık duracaktır.

19. Işık Oyunlarından Faydalanın!
Tek bir aydınlatma ile koridordun nasıl değiştiğini fark ettiniz mi? Işık oyunları ile malzeme kullanmadan koridor tasarlayabilirsiniz.

20 Çiftler için Güzel Bir Koridor Tasarımı
Düğün fotoğrafları ile yürünecek bu güzel koridor yolu, oldukça anlamlı ve modern bir etki kazanacaktır. Farklı konseptlerle isteyen herkes hazırlayabilir.

Dolaşım alanları olarak bilinen koridorları dekorasyon konusunda ihmal etmemek ve mutlaka daha anlamlı hale getirmek gerekiyor. Koridor duvar dekorasyonu için sunulan bu örnekleri isteyen herkes geliştirerek ve kendisi için uyarlayarak da gerçekleştirebilir. Hepsinin yapımı oldukça pratik ve basit aşamalardan oluşuyor. Sirkülasyonu sağlayan koridorlar tasarım ile çok daha keyifli alanlara dönüşebiliyor.

(Visited 650 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment