Amerikan Kapı Seçerken 5 Ayrıntı

amerikan-kapilar

Dekorasyonun bir bütün olduğunu hemen hemen tüm yazılarımda belirtiyorum. A’dan Z’ye tüm dekorda tüm ayrıntılara dikkat edilmesi gerekiyor.
Bu noktada amerikan kapı ile ilgili aklınıza takılanları bulabileceğiniz Amerikan kapı seçerken dikkat etmeniz gereken 5 ayrıntı ile karşınızdayım.

Evinizi yeniliyor ya da yeni bir ev yaptırıyorsanız kapı seçimi zor ya da kafanızı karıştırıyor nitelikte olabilir. Ev dekorasyonu içerisinde Amerikan kapılar en çok tercih edilen yapı malzemeleri içerisinde.

Biraz araştırıldığında kapı üretimi yapan firmaların ne kadar çok olduğunu görmeniz mümkün. Bu nedenle ortaya çıkan Amerikan kapı modelleri farklı farklı olabilmektedir. Tabii ki tüm Amerikan kapı modelleri aynı kalitede dolayısıyla aynı fiyatta olmuyor. Peki, yapılması gereken ne? En uygun fiyata fiyat/performans oranı en yüksek ürünü seçmek.

Takdir edersiniz ki ev dekorasyonunda kapı değişimi kolay kolay yapılmayan evin demirbaş ürünlerinden. Dolayısıyla yapılacak kapı seçimi gerçekten evin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalıdır.

Sizlere Amerikan kapıları daha yakından tanıtmak için mini bir galeri hazırladık. Bir de Amerikan kapı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, sizin için araştırdık:

Amerikan kapı seçerken nelere dikkat edilmeli?

1. Kapı için kullanılan malzeme
İyi bir kapı modeli tercih etmek istiyorsanız Amerikan kapı üretiminde kullanılan ağacın malzemesini mutlaka bilmelisiniz. Amerikan kapı üretiminde kullanılan ağacın kalınlığı ya da genişliği önemli bir kriterdir.

Amerikan kapılarda kullanılan uygun ölçülerle kapı daha dayanıklı olur. Amerikan kapıları belirlemeden önce kullanılan malzemenin kalitesini mutlaka incelemelisiniz.

2. Seri üretimdeki ürünlerden uzak durun!
Piyasada firmalar tarafından çokça satılan çok uygun fiyatlı ürünlerden mutlaka uzak durun. Bu Amerikan kapılar seri üretilen mallardır. Yeterli bütçeniz varsa ve evinize yaptıracağınız ürünün kalitesinden şüphe etmek istemiyorsanız, böyle fazla uygun seri üretim Amerikan kapı modellerinden uzak durun.

Bunu da oku :  Led aydınlatma nedir ve nasıl yapılır?

3. Amerikan kapı için bilinir marka tercih edin!
Piyasada yerini belirlemiş, işçiliği yeterli ve ürettiği ürünlerin satış sonrasında da arkasında duran firmaları tercih ederseniz özel üretim noktasında evinize doğru Amerikan kapı modelini yaptırabilirsiniz.

Özel üretilen Amerikan kapıların verimlilikleri yüksektir. Üretim aşamasında istediğiniz malzemeyi seçme olanağınız vardır. Kaliteli ham madde tercihinde bulunarak istediğiniz ölçülerde Amerikan kapıları belirleyebilirsiniz.

Özel üretim ve seri üretim Amerikan kapıların farkı:

– Seri üretim ya da standart üretimde üretim maliyetleri düşürülmek istendiği için işçilik ve malzeme kalitesi özel üretime göre farklı olacaktır.

– Özel üretimde istediğiniz ham madde kullanılabilirken seri üretimde böyle bir şansınız yoktur.

– Seri üretilen Amerikan kapıların iskelet yapısı oldukça zayıftır, ancak tüketici bunu fark etmeyebilir.

– Seri üretim Amerikan kapılar aksesuar açısından da kalitesizdir.

* Amerikan kapı satın alırken tüm bu detaylar tamamen karşınıza çıkmayabilir ya da fark edemeyebilirsiniz fakat kullandıkça ortaya çıkacaktır.

4. Amerikan kapılarda boya kalitesi
Üretilen Amerikan kapılarda kullanılan boya kalitesine de dikkat edilmeli. Renk seçimi ev dekorasyonu için uygun tonlarda seçilmeli. Kapı için kullanılacak boyanın kalitesi, zamanla soyulma ya da dökülmelerin önüne geçecektir.

5. Kapılarda kullanılan aksesuarlar
En son dikkat etmeniz gereken şey, Amerikan kapılarda kullanılan menteşe, kapı kolu, cam ve kilit gibi aksesuarların iyi kalitede olmasıdır. Özellikle zaman içerisinde kullana kullana çabuk yıpranacak ürünlerden uzak durmak gerekir. Yaşanması muhtemel sorunların önüne kalitesini ispatlamış kapı aksesuarları tercih ederek geçebilirsiniz.

(Visited 318 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment