Bahçe Mobilyası Tüyoları

bahce-mobilyasi

Bahçe Mobilyası Tüyoları
Yazla birlikte bahçelere çıkma vakti. Ancak dekorasyonu da en az ev kadar meşakkatli. Söz konusu bahçe olunca sezon modası kadar, dayanıklı ürünlere odaklanmakta da fayda var.

Bahçe alanın düzenlemesi ve dekorasyonuna nasıl ve nereden başlamalıyız?

– Bahçe, ev dışındaki açık alanlar olarak düşünülse de, mevsim yaz olduğunda, evin en sık kullanılan odası gibi oluyor. Dolayısıyla keyifli bir bahçe için dekorasyon ve mobilya seçimi oldukça önemli. İnsanlar şu günlerde bir bahçe telaşına kapılırlar genelde. Bu sebeple de nereden başlayacaklarını doğru seçemeyebilir. Önce toprak, fide ve çiçeklerle ilgilenmeyi düşünebilirler. Oysa öncelikle mobilya seçimi yapılmalı. Bahçedeki konumlandırma ve aksesuvarlar; kısacası dekorasyon mobilyalara göre yapılmalı.


Bahçe mobilyası dendiğinde neleri düşünmek gerek?

– Bahçede isterseniz hamak keyfi, isterseniz kahvaltı, yemek veya mangal ziyafeti yapabilirsiniz. Bu nedenle bahçe mobilyası kapsamına giren çok birim var. Oturma ve yemek grubpları, salıncak, şezlong, sehpa ve diğer aksesuvar ya da tamamlayıcı parçalar…

Hangi malzemeler öne çıkıyor?
– Klasik tik ve politek malzeme. Tik ağacından yapılan mobilyalar, belli sürelerde bakımları yapıldığı taktirde çok uzun süre dayanabiliyor. Politek malzemeler de doğal olmamalarına karşın, oldukça estetik ve dayanıklı malzemeler olarak öne çıkıyor. Bahçede bir konsept yaratılmak isteniyorsa, kullanımı rahat, bir o kadar estetik ve sıcak görünümlü oturma grupları ve masalar özenle seçilmeli. Bahçede salıncak, sıra dışı veya ‘olmasa da olur’ diye düşünülse de bence şık ve kullanışlı salıncaklar, malzeme ve renk açısından diğer parçalarla uyumlu kullanılabilir.

Renkler ve tonlarda ne yenilikler var?
– Modernizmi temsil eden rengi beyaz, bahçe mobilyalarında da revaçta. Yanı sıra lacivert ve tik ağacı olmayan mobilyalarda da doğal tik rengi moda.


Mobilyalarımızı ani yaz yağmurlarından korumak için neler önerirsiniz?

– Minderlerde nanoteknolojiyle üretilen su geçirmez kumaşlar her tür hava koşulunda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Uzun ömür ve kirlenmeyi önlemek için, ürünleri mevsim sonunda iç mekanda korumanızda fayda var. Bu sebeple portatif, hafif veya katlanabilir ürünler tercih edilebilir.

Bunu da oku :  Yüzme Havuzu Fikirleri


Bahçe dekorasyonunu tamamlamak için ne tür objeler gerekli?

– Zevke göre farklı temalar… Denizci temasıyla veya renkli aksesuvar, minder, mumluklar, fenerler, masa örtüleriyle bahçenize renk katabilirsiniz.

Kolay Temizlenenleri Seçin
Bahçe mobilyası seçecekler dayanıklılık, fonksiyon, konfor ve kolay temizlenebilirliğin yanında; sıhhi açıdan da antibakteriyel, mantar üremeyen malzemelerden yapılmasına dikkat etmeli. Her eşya için doğru kullanım ve bakım yöntemleri var. Bahçe mobilyaları dış mekanda kullanılan eşyalar olduğundan bu konu daha hassasiyet kazanıyor. Öncelikle mobilyaların üretildikleri malzemelerin neler olduğunu ve her birinin ideal temizlik, bakım ve koruma tekniklerini satın alınırken öğrenmeli. Bunlara uyulduğu takdirde çok uzun yıllar kullanılabilirler.http://emlakansiklopedisi.com

5/5 - (6 votes)
(Visited 584 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment