Ev Dekorasyonu için Avize Seçimi Nasıl Olmalı?

avizeli-salon

Ev dekorasyonu yaparken belki de göz ardı edilen en önemli konu avize seçimi dir. Avize seçimi yaparken birçok noktaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde seçtiğiniz avizeler ile ev dekorasyonunuz eksik ve hatta çok kötü bile olabilir. Sizler için avize seçimi nasıl yapılmalı ve avize seçerken nelere dikkat edilmeli sorularının yanıtlarını vereceğiz.

Avize seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle avize seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır.
İlk olarak karar verdiğini bir avize modeli için fiyat araştırması yapın. Çünkü aynı model avize fiyatı için birçok tedarikçide farklı fiyatlarla satılmaktadır. Eğer aynı model avizeyi daha ucuza almak isterseniz, muhakkak başka tedarikçilere de sorun. Böylece ciddi anlamda tasarruf etmiş olursunuz. Size şunuda rahatlıkla söyleyebilirim ki, fiyatlar %50’ye kadar farkedebilmektedir.
Daha sonra en son trend avize modelleri için internette biraz araştırma yapın. Mesela evvedekorasyon.com sitesinde ki avize modelleri sayfasında harika öneriler var. Avize seçimi için bu sayfadan ciddi anlamda fikir alabilirsiniz.
Bir sonraki dikkat edeceğiniz nokta ise avizeyi aldığınız yer ücretsiz montaj yapıyor mu? Evet, bu çok önemli bir nokta. Çünkü, ev dekorasyonunuz için aynı yerden milyarlarca değerinde avize almış olabilirsiniz. E bu kadar alışveriş içinde ücretsiz montaj yapsınlar bi zahmet ?
Gelelim diğer bir önemli hususa. Türkiye’de ki avize satan birçok firma, avize modelleri’nin neredeyse tamamını Çin’den getiriyor. Dolayısıyla, kırılan ve bozulan avizelerin garantisi de bizleri düşündürüyor. Avize seçimi yaptıktan sonra, avizeyi alacağınız yerden muhakkak sağlam bir garanti alın. Aksi halde, paranız çöpe gidebilir.

Peki enerji tasarrufu ne kadar önemli? Evet, eğer ev dekorasyonu yapıyorsanız, sadece tasarıma odaklanmayın. Enerji tasarrufu da çok önemli bir noktadır. Eğer enerji tasarrufu ile tasarımı bir araya getirebilirseniz, işte o zaman yaratıcı olabilirsiniz. Tasarım yaparken hiç bir zaman tek yönlü düşünmeyin. Avize seçimi yaparken elektrik tasarruflu olmasına da dikkat edin.
Avize seçimi yaparken TS veya TSE belgesi olmasına muhakkak dikkat edin. Bu sizin ve çocuklarınızın güvenliği için çok önemlidir.
Evet, evinizdeki dekorasyon çalışmalarında avize seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değindik. Şimdi, sizlere bazı avize modelleri önereceğiz. Avize seçimi yaparken sizlere yardımcı olabilir.

Bunu da oku :  Seramik

Koridor Antre Aydınlatması için Avize Seçimi
Evinize girdiğinizde karşınıza çıkan ilk yer koridor ve antre kısmıdır. Ev antreleri genelde karanlıkta kalır. Bu yüzden koridor için avize seçimi yaparken aydınlatma şiddetine dikkat etmelisiniz. Örneğin, koridor da çok sarkık avize seçerseniz, evinizin girişini ciddi anlamda daraltacaktır.

Oturma Odası için Avize Seçimi
Oturma odası ailece en çok vakit geçirilen yerlerden birisidir. Bu yüzden, oturma odası için avize seçerken muhakkak enerji tasarruflu olmasına dikkat edin. Aksi halde gelen elektrik faturaları ile şoka uğramayın. Oturma odası avizesi için sizlere sarı yani gün ışığı olan aydınlatma rengini tavsiye edebilirim. Beyaz ışık her ne kadar göze hoş gelse de, gözlerinizin çok çabuk yorulmasına sebep olabilir.

Oturma Odası için Avize Seçimi
Yatak odası için avize seçerken loş ışıklar tercih edilmelidir. Çünkü sizi dinlendirir. Ancak, yatak odasında ayna varsa, aynanın olduğu yerlere ayrıca iyi ışık şiddetine sahip avizeler veya aydınlatma armatürü de ek olarak konulabilir. Eğer yatakta sizlerde kitap okumayı seviyorsanız, abajur almayı ihmal etmeyin.

Yatak Odası için Avize Seçimi4- Çocuk Odası için Avize Seçimi
Çocuk odası için avize seçiminde gün ışığı aydınlatma tonlarını seçmelisiniz. Çocuğunuzun gözleri yorulmaz. Bunun dışında, çocuğunuzun sevdiği çizgi kahramanlar varsa, bunu da ihmal etmeyin.

Çocuk Odası için Avize Seçimi

Özellikle kadınların evde en çok vakit geçirdiği yer mutfaktır. Ancak, mutfaktaki aydınlatma da çok önemlidir. Bu yüzden daha parlak avize modelleri tercih edilebilir. Ayrıca, mutfak için avize modeli seçerken çok karmaşık tasarımı olmamasına dikkat edebilirsiniz.

Mutfak için Avize Seçimi
Misafirlerinizi ağırlayacağınız yer olan salon için gösterişli bir avize modeli seçebilirsiniz. Yine evvedekorasyon.com ‘da bulunan şu sayfada salonunuz için harika avize modelleri bulunmaktadır.

Bunu da oku :  Çelik Kapı

Salon için Avize Seçimi Sonuç
Eviniz için dekorasyon yaparken avize seçimi çok önemlidir. Bu yüzden hem tasarım, hem kalite hem de fiyat araştırması yapmaktan çekinmeyin. Ve evvedekorasyon.com daki avize modellerine muhakkak bakın. Bu sitede evinizin dekorasyonu hakkında daha pek çok fikir bulabilirsiniz.

(Visited 648 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment