Salon Duvarlarını Dekore Ederken …

salon-duvari

Evlerin en özel odaları salonlarıdır. Gelen misafirleri ağırladığımız veya çok özel zamanlarda kullandığımız salonların bu nedenle ayrı bir havası vardır. Özel oldukları için dekorasyonuna da ayrı önem verilir.

Salon mobilyaları, perdeleri, halıları derken etkileyici salonlar ortaya çıkarabilmek için bir hayli çaba sarf ederiz. Salonlarımızı dekore ederken amacımız farklı ve etkileyici mekânlar ortaya çıkarabilmektir. Etkileyici salonlar için klasik uygulamaları yerinde ve tadında yapmak yeterlidir. Ancak salonlarımızın farklı olabilmesi için ekstra özel uygulamalar yapmak gerekir. Bu uygulamaların başında ise salon duvarlarına yapılan çalışmalar gelir.

Klasik salon anlayışına duvarlara yapılan dekorasyon uygulamaları ile sihirli bir dokunuş yapabilirsiniz. Sizde salonunuzu farklı bir havaya sokabilmek için duvarlarınızı renklendirmek ve canlandırmak istiyorsanız bazı yöntemleri uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.

Salon duvarlarını dekore ederken işinize yarayacak 6 yöntem:

Son dönemlerde salonlarda yapılan ahşap duvar uygulamaları oldukça revaçta. Salon mobilyalarınızın tarzı ne olursa olsun seçeceğiniz bir duvara bu tarza uygun renk ve modelde ahşap uygulamalar yapılabilir. İsterseniz doğal ahşapları, isterseniz cilalı ve boyalı modelleri kullanarak salonunuzda değişik bir hava yaratabilirsiniz.

Ahşap uygulamalara alternatif olarak taş uygulamaları da yapılabilir. Belirleyeceğiniz bir duvara büyüklü küçüklü veya sıralı taşlarla döşeme yapabilir ve bir anda duvarın ve odanın havası değişecektir.
Sade bir salon dekorasyonunuz varsa, fazla şatafat ve aksesuardan hoşlanmıyorsanız bu sadeliğe yapacağınız en etkili dokunuş salon duvarlarınızı mobilya tarzınıza uygun bir veya birkaç tablo ile süslemek olacaktır. Modern bir salonunuz varsa bunu tamamlayacak en etkili tablolar sanat eserleri olacaktır.

Yine son yıllarda fotoğraflar ev dekorasyonunda önemli bir uygulama olarak kullanılıyor. Duvarlar adeta fotoğraf albümü haline gelerek farklı ve etkileyici görüntüler ortaya çıkıyor. Özellikle salonlarda bir duvar komple fotoğraflar için ayrılarak bu duvara büyüklü küçüklü çerçevelerle tüm fotoğraflar yerleştirilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise çerçevelerin tarzıdır. Salon tarzınız modern ise ona göre, vintage tarz bir dekorasyonunuz varsa ona göre tek tip çerçeveler seçerek tüm duvarınızı albüm haline getirebilirsiniz.salon-2
Salon duvarlarınızı hobilerinize göre dekore edebilirsiniz. Örneğin müzik sizin için her şey demekse duvarlarınızda müzik aletlerinizi sergileyebilirsiniz.

Bunu da oku :  Uzun Salon Dekorasyonu

Duvar kağıtları tüm duvarlarda uygulanan ve en bilinen yöntemdir. Doğru seçimler yapıldığında ortaya çok etkileyici görüntüler çıkabilir.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment