Bebek Odalarına 10 Yaratıcı Fikir

bebek-odasi

Bebek odalarına 10 yaratıcı fikir karşınızda. Bebek odaları dekorasyon fikirleri arıyorsanız, birbirinden yaratıcı ve farklı örneklere göz atmanız yeterli. Bebek odalarına 10 yaratıcı fikir ile bebeğinize muhteşem bir oda tasarlayabilirsiniz. Ailenizin en yeni, en özel üyesi evinize geldi ya da gelecek… Binbir titizlikle düşündüğünüz bebeğinizin odası tıpkı onun gibi özel olmalı…

Yatağı, perdeleri, halısı, battaniyesi, yastığı gibi pek çok ayrıntı ince eleyip sık dokuyarak karar verilmeli. Ancak ayrıntılar, bebek odası dekorasyonunun bütünlüğü için oldukça önemli. Peki, bebek odaları dekorasyon fikirleri için farklı önerileri değerlendirmek ister misiniz? Ponponlar, bulut aydınlatmalar, kuş kafesleri ve daha pek çok yaratıcı fikirlerle bebeğinizin odasını eşsiz bir şekilde dekore edebilirsiniz. İşte karşınızda bebek odalarına 10 yaratıcı fikir…

1. Karyolaya hem renkli hem eğlenceli dokunuş
Bebeğinizin karyolasına kendinizin de kolaylıkla yapabileceği renkli fikirleri hayata geçirebilirsiniz. Ponponlar ya da dilediğiniz formlarda kumaşları keserek oluşturacağınız eğlenceli şeritleri karyolanın parmaklıklarına asabilirsiniz.

2. Kuş kafesleri
Hem kız hem de erkek bebek odaları için kuş kafesleri harika objeler… Kuş kafeslerini hazır alabilir ya da kendiniz yaparak bebeğinizin odasının duvarlarını süsleyebilirsiniz. Ayrıca duvarda bir ağaç formunda stencil’in üzerine kuş kafesini yerleştirebilirsiniz. Ağaç görünümünü vermek için stencil yerine duvarınızda boya da uygulayabilirsiniz. Kuş kafesine bir aydınlatma aparatı eklerseniz, gece lambası ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

3. Perde tutucular

Bebek odalarına 10 yaratıcı fikir’den biri de perde tutucular… Pelüş oyuncaklar, kumaş çiçekler gibi pek çok objeyi bebeğinizin odasındaki perdeler için şık birer aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

4. Çerçeveler harflerle buluşsun

Ahşap harflerle bebeğinizin isminin baş harfini ya da tamamını çerçevelerin içine yerleştirebilirsiniz. Bebek odası dekorasyonuna uygun renk ve dokularda kullanacağınız çerçeveler, duvarda çok şık bir etki yaratacaktır.

5. Prizler
Bebeğinizin odasındaki prizleri, odasının dekorasyonuna uygun bir şekilde yenileyebilirsiniz. Prizleri biraz kumaş, stickerlar, renkli kağıtlar ya da farklı malzemelerle süsleyerek bebek odasında küçük bir dokunuşla büyük bir etki yaratmanız mümkün.

6. Ahşap panolar

Bebek odasının genel temasına uygun şekil ya da desenleri ahşap panolar üzerinde uygulayabilirsiniz. Bilgisayar çıktısı olarak alacağınız formu ahşap panoların üzerine tutarak boyayarak ‘bebek odalarına 10 yaratıcı fikir’den birini yapabilirsiniz.

7. Öğretici resimler mandalın ucunda

Duvarda kurgulayacağınız bir ip üzerine bebekler için öğretici resim kartlarını mandallarla tutturabilirsiniz. Hem bebeğiniz için öğretici hem de odası için son derece şık bir dekorasyon fikri olacaktır.

8. Bebeklere Masal

Bebekler masallarla büyür. Ejderhalar, prensesler, cesur şövalyeler… Bebeğinize okuyacağınız kitaplar için minik bir sergileme alanı oluşturabilirsiniz. Renkli ve eğlenceli kitap kapakları bebeğinizin oda dekorasyonuna da önemli bir katkı yapacaktır. Kitap için oluşturacağınız sergileme alanının hemen altına oyuncaklar için sepetlere yer vermek, bebek odalarına 10 yaratıcı fikir’den biri…

Bunu da oku :  Duşakabin mi Yoksa Küvet mi?

9. Sepetler duvarda
Bebek odalarının en büyük ihtiyaçlarından biri de yeterli depolama alanları. Hasır ya da tel sepetleri duvara asarak fazladan depolama alanları elde edebilirsiniz. Örneğin alt değiştirme bölümüne asacağınız sepetlere bebek bezlerini yerleştirebilirsiniz.

10. Duvar dekorasyonu

Son derece basit ve uygun maliyetle bebek odasında harika bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Birkaç tane gergef ve biraz kumaş işinizi görecektir. Bebek odanızın dekorasyonuna uygun renk ve desenlerdeki kumaşları gergeflere geçirip duvara asabilirsiniz. Bebek odaları dekorasyon fikirleri arasında oldukça etkileyici bir örnek olacaktır.

(Visited 140 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment